Sağlıklı Beslenmek İçin Ne Zaman Neler Tüketilmelidir

Sağlıklı Beslenmek İçin Ne Zaman Neler Tüketilmelidir

 

Malzemeleri telaffuz edebilir misin?

Denoris, ” İşlenmemiş gıdaları mümkün olduğunca yiyin ” diyor. “Eğer diyetiniz yüksek kaliteli et ve balık bakımından zengindir; avokado , fındık ve hindistancevizi yağı gibi temel yağlar ; beyaz makarna veya beyaz haşlanmış pirinçten daha düşük bir GI derecesine sahip kahverengi pirinç ve kinoa gibi tüm gıdalar; ve bir sürü sebze varsa, zaten sağlıklı yiyorsun. Yiyecek etiket varsa, ancak dikkatli olun. Maddeleri telaffuz edemezseniz yemeyin. ”

 

Çak

Ortak bir hata, sonuçları görmeden önce sağlıklı beslenme planınızı atmaktır. Denoris, başkalarını size katılmaya ikna etmenizi veya en azından destekleyici insanlarla çevrelemenizi önerir. Yaşamınız nispeten kararlı olduğunda sadece bir rejime başlamalısınız.

 

 

Protein yiyin

“Et, balık ya da yumurta gibi proteinler iştahınızı tatmin etmeli ve metabolizmanızı düzenlemelidir. Denimden yoksun yiyecekler için daha az istek var, “diyor Denoris. Bir salataya tavuk veya yumurta ekleyebilir veya yemeğinizle peynir altı suyu proteini içebilirsiniz.

 

Karbonhidratlarınızı ‘Eslendirin’

C arb esnekliği, günün belirli saatlerinde yeşil ve kök sebzeleri gibi daha iyi karbonhidratlar yemeyi ifade eder. Güneşin erken saatlerinde enerjiye dönüştürmek için daha fazla zaman ayırmanız için biraz daha fazla karbonhidrat yemeniz gerekir. “Sabahları karbonhidratları yemek ve öğlen sonuna kadar kalorinin yarısından fazlasını tüketme vücudun, yakıt olarak daha verimli bir şekilde yakıt kullanmasına yardımcı olduğu için yağ olarak depolanmamasına yardımcı oluyor” diyor Denoris.

 

S econd, herhangi yemek nişastalı karbonhidratlar Biraz egzersiz yaptıktan sonra bu tür patates ve pirinç gibi. “Bu, kaslarınıza en çok ihtiyaç duyduklarında enerji verecektir,” diyor Denoris. “Aynı zamanda vücudunuzun protein emilimini kolaylaştıracağının yanı sıra, insülin sivrilerini iyileştirmeye ve azaltmaya yardımcı olacaktır.” Akşamları az nişastalı karbonhidrat yiyin, bunun yerine yüksek proteinli yiyecekler ve iyi yağlar tercih edersiniz, özellikle de hedefiniz ağırlıktır. kaybı değil sadece daha iyi bir performans.

 

 

45 dakikalık pencere

” Egzersizden yaklaşık 45 dakika sonra , kaslarınız kapılar gibi” açık “diyor Denoris. Bundan sonra tamamen kapanmıyorlar, ancak besin maddelerini absorbe etme oranı azalmaktadır. Eğitim konusunda ciddi olanlar, çalıştıktan sonra protein sallayarak içki içip biraz az miktarda karbonhidrat yemeyi düşünmelidirler.

 

Dayanıklılık olayları

Ey FTEN insanlar bir için eğitim eğer düşünüyorum dayanıklılık olay , sırasında ve egzersizden hemen önce, sonra karbonhidratlar yemelidir. Bu durum her zaman geçerli değildir. Denoris, “Düşük yoğunluktaki yoğunlukta eğitim alırsanız dengeli yemek yemesi gerekir” dedi. “Yüksek yoğunlukta eğitim alırsanız, daha fazla fıstık ezmesi, tatlı patates, tarih ve ceviz keki, meyve püresi ve yaban mersini yemelisiniz.” Her iki durumda da daha fazla karbonhidrat veya şekerli içeceklere gerek yoktur.

 

Hile yemekleri

D enoris diyor ki: “Diyetiniz konusunda başka türlü disiplinli iseniz, ara sıra hile yemekleri hazırlamak güzel . Haftada yüzde 80-90 oranında bağlılık hedefliyorum. “Hile yemeklerini daha sağlıklı hale getirmenin yolları da var. Denoris, “Cheat mealinde protein yemeye çalışın” diyor ve “pizza veya makarna gibi karbonhidrat yerseniz hemen önce trenle gidin, böylece vücudunuz ekstra yakıtları kullanabilir”.

 

 

Uyumana yardımcı yiyecekler

Denoris, “Geceleri belirli gıdalar yemek yemek uykuyu teşvik etmeye yardımcı oluyor” diyor. “Türkiye, somon, süzme peynir, fındık ezmesi, muz ve Montmorency kirazlarının hepsinde melatonine dönüştürülen bir amino asit olan triptofan bulunur. Bademler kasları rahatlatan magnezyum içerdiği için de iyidir “dedi.

 

Dinlenme günleri

Ey herhangi egzersiz yapmıyor zaman n günler, bu tür avokado, tohumlar ve fındık gibi iyi yağları ile karbonhidrat değiştirmelisiniz. Denoris diyor ki: “Egzersiz yaparken karbonhidrat kaslarınız tarafından tüketilir; ancak dinlenirken yağ olarak atılması daha olasıdır.”

 

 

Ne zaman ne yersin

08:00-10:00

E günün erken ating karbonhidrat vücudunuzun enerji dönüştürmek için daha fazla zaman verecektir.

 

01:00-02:00

Karbonhidratlarınızın yüzde 55’ini şimdiye kadar yemiş olmalısınız. Bir salataya tavuk veya yumurta ilave ederek veya peynir altı suyu proteini içmek suretiyle daha fazla protein tüketin.

 

Egzersizden 45 dakika sonra

D bir protein sallamak pike ve az miktarda karbonhidrat yiyin. Yakıt tüketimi ve besin maddelerini emmek için kaslarınız bu pencerede daha “açık” olacak.

 

07:00-09:00

Türkiye, somon, süzme peynir, fındık ezmesi, badem, muz ve Montmorency kiraz yiyerek uyumanıza yardımcı olacaksınız. Kilo vermeye çalışıyorsanız, patates ve pirinç gibi nişastalı karbonhidratlardan kaçının.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çikolata Slim Ejzane.com üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Adınız (gerekli) : Telefon (gerekli)

Biz Sizi Arayalım
biz sizi arayalım
© 2018