Kemikleri Zayıflatan Gıdalar

Çocuklar gibi, ebeveynlerimiz bize kahvaltıda bir bardak süt dökerek veya bazı yapraklı yeşillikleri öğle yemeği kutularımıza gizleyerek sağlıklı kemikler oluşturmanın önemini vurguladı. Ve büyüdükçe, çoğumuz güçlü bir iskeleti korumak için bu alışkanlıkları benimsemeyi öğrendik. Ancak kemik dostu yiyeceklere kolayca yüklenmekle birlikte, kemiklerinizde yiyeceğiniz yiyecekleri tüketmek de kolaydır. Bu yüzden, hangi gıdaların kemiklerimiz için kötü bir haber olduğunu anlama umuduyla bazı önde gelen beslenme uzmanları ve diyet uzmanlarına danıştık. (Spoiler uyarısı: Sizi şok edecek birkaç sağlıklı kişi var!) Aşağıdaki listemize bir göz atın ve ardından bu etkilerin bazılarına karşı koymaya yardımcı olmak için Süt Koruyucusunda Olmayan 20 Kalsiyum Zengin Gıdaları inceleyin .

Alkolsüz içecekler

Gazlı içecek sodalarına ulaşmak, kemiklerinize düşündüğünüzden daha fazla hasar verebilir. Alkolsüz içecekler, fosforik asitle doldurulur ve bu da kanın asitlik seviyelerinde bir artışa neden olur. Sonuç olarak vücut, asitliği normal seviyeye getirmek için kalsiyumumuzu kemiklerimizden çeker. Olmadı! Bu yeterince kötü değil gibi, soda içen insanlar (diyet soda dahil!) Bir bira göbeğine benzer bir “soda göbeği” sahip olma olasılığı daha yüksektir. 70 Popüler Sodamızın özel listesini kaçırmayın ! Chocolate Slim Kullanıcı Yorumları arasında da alkolsüz içecekler konusuna değinilmiştir.

Kahve

Tıpkı soda gibi, bu kafeinli içecek de vücudunuzun kalsiyum emilimini azaltabilir, bu da sizi zayıflatır. Günde üç fincandan daha az java miktarını al ve iyi ol. Ama eğer sabah erkenden espresso için fazladan bir çekime ihtiyacınız varsa, bunun yerine bir elmaya ulaşmayı deneyin. Bazı uzmanlar, elmaların basit karbonhidrat yükseklikleri nedeniyle bir fincandan daha fazla enerji sağladıklarına dair yemin ediyorlar.

Sığır Ciğeri

Sığır karaciğeri, retinol olarak da bilinen, hayvansal kaynaklı A vitamininin en büyük kaynağıdır. Ve A vitamini sivilce temizleyebilir, göz sağlığını artırmak ve hatta bağışıklıklarınızı yükseltmek, çok fazla kemikler üzerinde hasara yol açabilir. New Orleans Eyaleti Beslenme ve Diyetetik Akademisi sözcüsü Anita Mirchandani, MS, RDN ve sözcüsü Anita Mirchandani, “Üç onstan fazla yüksek sığır eti alımı – osteoklast aktivitesini veya kemik yıkımını uyarabilir” diye açıklıyor. Bu yüzden etleri temizleyin ve bu akşam yemeği için sağlıklı bir tavuk tarifi hazırlayın.

Sodyum Zengin Gıdalar

Yaşlandıkça, yüksek sodyumlu bir diyet yemek, kemiğinizin bozulmasına neden olur — hala bir bahar tavuğuyken bile! Aslında, tükettiğiniz her bir 2.300 miligram sodyum için yaklaşık 40 miligram kalsiyum kaybedersiniz. USDA şu anda günlük sodyum alımını 2,300 mg’dan daha azına sınırlamanızı önermektedir, bu da ekmek, şarküteri ürünleri, konserve çorbalar ve fast food gibi birçok Amerikan diyet zımbasında tuz gizlemesi göz önüne alındığında kolay bir başarı değildir. Kemiklerinizin içeri girmesi fazladan sodyum önlemenin en iyi yolu, mümkün olduğunca sık işlenmiş gıdalar atlamak mutfak masasının uzak tuzluk tutmak ve soğuk davrandığı açmaktır için olağan şüpheliler ve bunlar gibi sinsi tuz kaynakları hem 20 Bir torba kraker daha fazla Tuzlu Restoran Tatlılar . Chocolate Slim Yorumları sayfasında sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır.

Alkol

Sizi açlıktan pişmanlık çılgınlığına sokmanın yanı sıra, geri çekilen alkolleri de atmak uzun vadede kemiklerini de zayıflatabilir. Alkol, osteoblastların (kemik yapım hücreleri) kalsiyum gibi kemik dostu mineralleri emmesini önler, bu da kırık kemiğin iyileşme sürecini yavaşlatır ve kemikleri genel olarak zayıflatır. Aldatan hendeklemek için daha fazla sebepten dolayı, Alkol Verdiğinizde Vücudunuza Bu 7 Maddeyi değerlendirin .

Havuç ve Tatlı Patates

Havuçlar ve tatlı patatesler kalsiyum-liç A vitamini ile dolduğundan, bu sağlıklı sebzelerin, önemli ve tutarlı fazlalık tüketildiğinde kemiklerinizi zayıflattığı varsayılır. Ve büyük miktarlarda, biz demek yolu Hiç bir günde yemek isterdim fazla havuç ve portakal spuds. Mirchandani, “Hesaplamalarıma dayanarak, günlük olarak yaklaşık 4 tatlı patates – ve muhtemelen uzun bir süre için geçerli” diye açıklıyor. “Havuçlar için, günlük yaklaşık 10-11 bardak çiğ havuç ve ayrıca uzun bir süre için muhtemeldir.” Bize çoğunluğu turuncu sebzeler çiğniyormuşum değildir söylemek güvenli gibi görünüyor o kadar. Whew. Cikolata Slim Yorumları sayfasında da değinilmiştir.

Hidrojenik yağlar

Hidrojenlenmiş yağlar, bitkisel yağları süper yüksek basınç altında hidrojen gazı ile kirleterek üretilen, insan kaynaklı yağlardır ve bu da arterleri tıkayan trans yağlar oluşturur. Bu süreç sebzeli yağlarda doğal olarak oluşan K vitamini yok eder. K vitamini güçlü kemikler için gerekli olduğundan, trans yağları tamamen içeren tüm yiyecekleri (fast food, dondurulmuş yiyecekler, hamur işleri ve biraz kahve kreması) düşünmenizi tavsiye ederiz. Besin yağlarının bu yağlar tarafından kirlenmemesini sağlamak için, herhangi bir “hidrojene yağlar” veya “kısmen hidrojene edilmiş yağlar” için malzeme listesini kontrol edin (etiket trans yağ içermesin bile!). Bu ifadeler trans yağlar için eşanlamlıdır ve muhtemelen yemeğinize yapışacaktır. Bu acımasız kötü adam kesinlikle Amerika’da 23 En Kötü Gıda Katkı Maddesi’nden biri olarak yasalara uyar !

Bu Konular da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çikolata Slim Ejzane.com üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Adınız (gerekli) : Telefon (gerekli)

Biz Sizi Arayalım
biz sizi arayalım
© 2018