Daha Hızlı Şekilde Alınmanıza Yardımcı Olacak 11 Fitness Gıdası

Daha Hızlı Şekilde Alınmanıza Yardımcı Olacak 11 Fitness Gıdası

Doğru besinler kas inşa etmenize, dayanıklılığı artırmanıza ve iyileşmeyi hızlandırmanıza yardımcı olabilir.

 

Sporcular için yiyor

Bir spor beslenme uzmanı olarak, çeşitli gıdaların atletik performansı nasıl geliştirebileceği , iyileşmenin hızlandıracağı ve kas kütlesi oluşturabilmesine yönelik araştırmalara hep dikkat ederim . Müşterilerime bu bilgiyi ilettiğimde, etkilerini çabucak hissediyorlar ve paylaştıkları sözleri “Vay canına, ne kadar farklı” gibi konuşuyorlar. veya “Ben 10 yıl daha genç hissettim.” Şu anda “sporcular için yiyenler” listesinde yer alan 11 gıdalar, antrenman masanızda neyi hak ettiklerinin arkasındaki araştırma ve faydalarından yararlanmak için basit, sağlıklı yollar var.

 

 

Dayanıklılık için pancar suyu

Yakın zamanda yapılan araştırmalar, bu yakut kırmızı kök sebzesinin kafeinden veya ek koridordaki neredeyse her şeyden daha enerjiyi artırmada daha etkili olabileceğini gösteriyor . İngiltere araştırmacılar, 16 ya da 16 porsiyon organik pancar suyu ya da plaseboda erkek sporcuları sorduklarında, gerçek şeyleri yalanlayanların% 16 daha fazla zamana dönüştüğünü savunuyorlardı. Bilim adamlarının söyledikleri, eğitim de dahil olmak üzere bilinen herhangi bir yöntemle elde edilemedi. Performansınızı güçlendirmek için bir meyve sıkacağı üzerine yatırım yapın ve yıl boyunca mevsiminde olan bazı taze pancarları toplayın. Ya da şişelenmiş pancar suyunu arayın ya da düz bir şekilde yaladı ya da egzersiz öncesi bir smoothie’ye karıştırın.

 

Dayanıklılık için bal

Memphis Egzersiz ve Spor Beslenme Laboratuvarı Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar, egzersiz öncesinde tüketen balın, atletlere daha uzun süre kan şekeri ve insülin düzeyleri sabit kalması için “zamana bağlı” yakıt sağladığını tespit etti. Bu doğal tatlandırıcı, 40 mil yarış boyunca 10 mil aralıklarla önce ve 10 mil aralıklarla düşüren yarış bisikletçilerinde güç, hız ve dayanma gücü de artırdı. Kalite ve saflık için, USDA Sertifikalı Organik çiğ bal öneririm. Bir kaşıptan hemen çıkarın ya da yulaf ezmesi gibi hazır egzersiz aperitifine karıştırın .

 

Kas yorgunluğunu geciktirmek için bezelye proteini

Bezelye protein tozu spor beslenme topluluğunda bir süredir ciddi ızdıraplar üretiyor. Sebebi: Egzersiz sırasında yorgunluğu geciktirdiği gösterilen bileşiklerin dallı zincirli amino asitler bakımından zengin olması. Bu tozdaki arginin (sarı bezlerden yapılır) bağışıklığı arttırdığı da gösterilmiştir; buna karşın lizin kalsiyum emilimi arttırır ve güçlü kemiklerin korunmasına yardımcı olması için kalsiyum kayıplarını azaltır. Bir kaşık, badem sütü, badem yağı dolması, tarçın ve dondurulmuş kiraz veya çilek ile birlikte bir yüzlüğe çırpınabilen 25 gramın üzerinde yağsız protein içerebilir.

 

Enflamasyonu azaltmak için yaban mersini

Appalachian State Üniversitesi’ndeki araştırmacılar yaban mersini anti-enflamatuar ve kurtarma etkilerini test etmek için iyi eğitilmiş sporcuları işe almışlar ve bunları altı haftalık bir günde yaklaşık 9 gram yaban mersini, artı iki buçuk saat önce bir saatte 13 gram beslemişlerdir. saat kaç. Sonuçlar etkileyiciydi. İnflamasyonda bir azalmaya ek olarak, yaban mersini yiyen insanlar bağışıklıkta hayati bir rol oynayan bir çeşit beyaz kan hücresi olan doğal öldürücü hücrelerde artış sağladılar. Taze yaban mersini pratik değilse, çiklet çantanızda saklanacak kurutulmuş veya dondurulmuş kurutulmuş seçeneklere ulaşın.

 

Acı kavga ve güç kazanmak için kiraz tost

Vermont Üniversitesi İnsan Performansı Laboratuvarı’nda araştırmacılar, erkeklerden sekiz gün boyunca günde iki kez bir tart kiraz suyu karışımı ya da bir plasebonun 12 gram içmesini istediler. Çalışmanın dördüncü gününde, sporcular yorucu bir güç-egzersiz rutini tamamladı. İki hafta sonra karşı içecek verildi ve eğitim tekrarlandı. Bilim adamları, vişne suyunun ağrıyı azaltmada önemli bir etkisi olduğunu buldu. Ayrıca, kiraz grubunda sadece% 4’e kıyasla, plasebo grubunda ortalama güç kaybı% 22 bulundu. Taze sıkılmış kirazlar yaz mevsiminde sadece mevsimdedir, ancak % 100 tartar vişne suyu olduğu gibi dondurulmuş ve kurutulmuş seçenekler daha kolay bulunmuştur.

 

Kas inşa etmek için somon

Som balığı gibi yağlı balıklarda bulunan omega-3 yağ asitleri , kalp hastalığından korunmaktan tip 2 diyabetten kurtulmaya kadar bir çamaşır yıkama listesine bağlandı. Ancak hayvan araştırmaları, güçlü bir kas güçlendiricisi olabileceğini gösteriyor. Pamuk tohumu ve zeytin yağları ile beslenen balık yemlerine kıyasla, balık yağı tüketenler, kas gelişimini geliştirdi: vücutları, yeni protein dokuları, özellikle iskelet kasları oluşturmak için iki kat fazla amino asit kullandı. Haftada birkaç kez yemeğe yabani somon içersiniz veya portakal snack olarak somon sürüncüler deneyin. Deniz ürünü yiyemiyorsanız veya yemiyorsanız, yosun temelli bir omega-3s kaynağı arayın.

 

Kas ağrısını azaltmak için karpuz

Son zamanlarda İspanyol spor tıbbı bilim adamları, karpuz suyunun, egzersizden bir saat önce yaklaşık 16 gram tüketildiğinde kas ağrısının hafifletilmesine yardımcı olduğunu keşfettiler. Etki, karpuzda bulunan, artmış arter fonksiyonuna bağlı ve kan basıncını düşüren (hatta “doğanın Viagra” olarak adlandırıldığı) doğal bir madde olan sitrulin’den kaynaklanıyor olabilir . Şişelenmiş karpuz suyunun her yerde patladığını görmeye başlıyorum. Ve onu taze yerseniz beyaz kabuğa biraz ısırmaya dikkat edin – sitrulin’in daha yüksek konsantrasyonlarda bulunduğu budur.

 

Kas gücü iyileşmesi için nar

Nardaki antioksidanlar artmış hafıza ve beyin aktivitesi ile bağlantılıydı ve Austin Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, nar suyunun kasların iyileşmesini arttırdığını bildiriyor. Araştırmacılar, normal diyetlerini korumak ve günde iki kez nar suyu veya plasebo 4 ons eklemek için rasgele atanan gönüllüler işe. Her iki grup da direnç egzersizi uygular ancak pom yutkunanların kas ağrısı ve kas güçsüzlüğünü 7 günde azaltırdı. Nar bir kış meyvesi, ancak yıl boyunca donmuş seçenekleri bulabilirsiniz. Sadece çözülüp yulaf ezmesi, parfait veya bahçe salataları ekleyin. % 100 meyve suyunun az miktarda çekilmesi de iyi bir seçenektir.

 

Ertesi gün enerji için kahve

Journal of Applied Physiology’da yayınlanan yakın tarihli bir araştırma , sporcuların karbonhidratların vücudun saklama şekli olan glikojenin, egzersizin ardından karbonhidrat ve kafein tüketmeleri durumunda daha hızlı doldurulduklarını buldu. Yalnız karbonhidratlarla karşılaştırıldığında, kombinasyon yoğun egzersizden 4 saat sonra kas glikojeninde% 66’lık bir artışa neden oldu. Kaslarınızdaki enerji “domuzcukları” içerisine daha fazla yakıt doldurmak, bir dahaki sefer tren yaptığınızda veya gerçekleştirdiğinizde, daha sert veya daha uzun egzersiz yapma yeteneğinizi yükselttiğiniz anlamına gelir.

 

 

DNA hasarını azaltmak için su terisi

British Journal of Nutrition’da yayınlanan yakın tarihli bir araştırma , hardal ailesinden biberli yeşil bir su tresinin egzersizin “yıpranma ve yıpranma” etkilerine etkili bir şekilde karşı olduğu bulundu. Sağlıklı genç erkeklere sekiz hafta boyunca günde yaklaşık 3 ons su teresi verildi ve kısa süreli yoğun egzersiz patlamaları içeren koşu bandı egzersizlerine katılmak istedi . Başka bir egzersiz grubu, egzersiz programını tortsonsuz olarak bir kontrol olarak yaptı. Tortumdan kaçan erkekler egzersize bağlı DNA hasarı yaşadı ve faydalar sadece bir doz sonrasında görüldü. Başka bir deyişle, koşu bandına vurmadan iki saat önce ilk kez yeşil yiyenler, günlük olarak iki ay boyunca munched olanlarla aynı faydaları yaşadı. Su teresi harika bir salata tabanı yapar ve ıspanak ve lahana gibi, bir yüzlüğe kırpılabilir.

 

 

Egzersize bağlı stres önlemek için koyu çikolata

Birçok çalışma, koyu renkli çikolatanın sayısız avantajını desteklemektedir ve European Journal of Nutrition’da yayınlanan yeni araştırmalar, egzersiz korumasını listeye ekler. Çalışmada, sağlıklı erkeklerin iki buçuk saat bisiklet sürmeden önce iki saat önce% 70 koyu çikolata 3.5 gram yemesi istendi. Bir kontrol grubuyla karşılaştırıldığında, çikolatalı yiyenler daha yüksek kan antioksidan seviyeleri ve egzersize bağlı hücre stresinin azalmış işaretleri yaşamıştır. Her gün ayrı ayrı sarılı koyu çikolata kahvelerinin tadını çıkarın, eritin ve taze meyveler üzerine serpin veya yulaf ezmesi, smoothies veya parfait olarak karıştırın.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çikolata Slim Ejzane.com üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Adınız (gerekli) : Telefon (gerekli)

Biz Sizi Arayalım
biz sizi arayalım
© 2018