Beslenmenin Vücudunuzdaki Etkileri

Beslenme, fitness için önemlidir

Dengeli bir diyet yemeniz, düzenli egzersiz de dahil günlük aktivitelerinizi artırmak için ihtiyaç duyduğunuz kalorileri ve besin öğelerini elde etmenize yardımcı olabilir. Egzersiz performansınızı artırmak için yiyecekleri yemeye gelince, çörekler üzerinde sebze seçmek kadar basit değildir. Günün doğru saatlerinde doğru yiyecek türlerini almalısınız. Sağlıklı kahvaltıların, egzersiz aperitiflerinin ve yemek planlarının önemi hakkında bilgi edinin.

 

KAHVALTI

Iyi bir başlangıç ​​yapmak

Günün ilk yemeği önemli bir yemektir. Harvard Health Letter’da yayınlanan bir makaleye göre , kahvaltı yemek düzenli olarak düşük obezite, diyabet ve kalp hastalığı riskiyle bağlantılı. Gününüzü sağlıklı bir yemekle başlamak, vücudunuzun kasları ve beynini güçlendirmek için ihtiyaç duyduğu kan şekerinizi yenilemenize yardımcı olabilir.

 

Sağlıklı bir kahvaltı yemek özellikle egzersiz gündeminde olan günlerde önemlidir. Kahvaltı atlamak, dışarı çıkarken sizi çekingen veya uyuşuk hissetmenize neden olabilir. Doğru türdeki kahvaltıyı seçmek çok önemlidir. Günlerini başlatmak için çok fazla insan basit karbonhidratlara güveniyor. Ancak düz beyaz bir bagel veya çörek sizi uzun süre dolgun hissettirmez. Buna kıyasla, lif ve protein bakımından zengin bir kahvaltı, açlık sıkışmalarını daha uzun süre savuşturabilir ve egzersizi sürdürebilmeniz için gereken enerjiyi sağlayabilir. Şu ipuçlarını takip edin:

 

Şeker yüklü tahılları rafine edilmiş tahıllardan yedirmek yerine, yulaf ezmesi, yulaf kepeği veya lif içinde yüksek olan diğer tahıl gevreğini deneyin. Daha sonra, süt, yoğurt ya da doğranmış fındık gibi bazı proteinleri atın.

Krep veya Gofretler yapıyorsanız, çok amaçlı unun bir kısmını tahıl seçenekleriyle değiştirin. Ardından, sote peyniri pilavın içine koyun.

Eğer kızartmayı tercih ederseniz, tahıl ekmeğini seçin. Ardından, bir yumurta, fıstık ezmesi veya başka bir protein kaynağı ile eşleştirin.

KARBONHIDRATLAR

Doğru karbonhidratları saymak

Düşük carb fad diyetler sayesinde, karbonhidratlar kötü bir rap aldık. Ancak karbonhidratlar vücudunuzun ana enerji kaynağıdır. Mayo Clinic’e göre , toplam günlük kalorinin yaklaşık yüzde 45 ila 65’i karbonhidrattan gelmelidir. Egzersiz yaparsanız bu özellikle doğrudur.

 

Doğru türde karbonhidrat seçmek önemlidir. Çok fazla kişi, şekerlemelerde ve işlenmiş gıdalarda bulunan basit karbonhidratlara güveniyor. Bunun yerine, bütün tahıllarda, meyvelerde, sebzelerde ve fasülerde bulunan kompleks karbonhidratları yemeye odaklanmalısınız. Bütün tahıllar rafine edilmiş tahıllardan daha fazla kalma gücüne sahiptir, çünkü onları daha yavaş sindirirsiniz. Onlar daha uzun süre dolgun hissetmenize ve gün boyunca vücudunuza yakıt vermenize yardımcı olabilirler. Ayrıca kan şekeri düzeylerini dengelemenize yardımcı olabilirler. Sonunda, bu kaliteli hububatların, vücudunuzu en iyi şekilde tutmak için ihtiyaç duyduğunuz vitamin ve mineralleri vardır.

 

Bu Konular da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çikolata Slim Ejzane.com üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Adınız (gerekli) : Telefon (gerekli)

Biz Sizi Arayalım
biz sizi arayalım
© 2018